Na de tegenslag van vorige week waren gebrand op revanche in eigen huis. Het had in de ochtend flink geregend maar vanaf de warming-up was het droog en zo’n 14 graden: perfect weer om een balletje te trappen. Afgelopen dinsdag hebben we een oefenwedstrijd gespeeld bij ABS (3-1 verlies) waarin we een andere formatie probeerden, maar nu startten we in onze oude vertrouwde systeem. Het plan is bij iedereen bekend, we gaan volle bak drukken vanaf de aftrap.
Hierdoor was de beginfase voor ons, wat alweer een vroege openingstreffer opleverde. Na een uitstekende dribbel op het middenveld werd het spel naar de zijkant verplaatst, waarna een perfecte lage voorzet tot goal werd gepromoveerd door Jorrit Draaijer. In de minuten die volgden vergaten we de score uit te breiden, met o.a. twee mooie pogingen op de lat, maar we hielden de controle over de wedstrijd. Richting de rust begon DZC eindelijk wat te voetballen met enkele corners tot gevolg, maar de 1-0 ruststand was meer dan terecht.
De tegenstander ging in de tweede helft anders staan, met 3 man achterop, en dit zorgde voor een ander spelbeeld. Wij konden ze minder goed onder druk zetten, terwijl wij zelf de ballen niet meer vast wisten te houden. Dit zorgde voor een knokwedstrijd: er moest gelopen, gevochten en geduelleerd worden. Waar dit vorig jaar nog een zwak punt van dit team was kwamen we er deze keer samen met zijn allen doorheen. Het centrale duo uit Doetinchem werd de spits in gestuurd om nog wat te forceren, maar onze invalkeeper Tom van den Berg wist samen met de defensie de 0 te houden. Een klein kwartier voor tijd kwam dé kans op 2-0 maar de 1 op 1 werd helaas niet verzilverd; gelukkig stond onze Jorrit 5 minuten voor tijd wel op scherp: 2-0, wedstrijd gespeeld.
Het is voor ons bijzonder om op deze manier een wedstrijd over de streep te trekken. Voetballend lang niet altijd fraai maar vol overgave door het vuur gaan voor elkaar om de punten in Borgele te houden. Vorig jaar in de 3e klasse verloren we potjes als deze, maar dit jaar beginnen we ze over de streep te trekken. De feeststemming achteraf was natuurlijk waanzinnig, de biertjes smaakten extra lekker. Voorlopig net genoeg voor een plek in het linkerrijtje, zeker niet verkeerd voor een promovendus.
Op naar Bon Boys! Goede tegenstander en een goed stukje rijden, we gaan weer voor een resultaat!